Чернігівський професійний будівельний ліцей
 Чернігівський професійний будівельний ліцей веде свою історію з 1944 року.
  Згідно рішення Міністерства трудових резервів України, від 15 серпня 1944 року, в місті Чернігові були засновані школи ФЗН №1 і № 3.
  31 січня 1962 року школа ФЗН № 1 перейменована у міське професійно-технічне училище № 20, а школа ФЗН № 3 у міське професійно-технічне училище №22. 2 вересня 1969 року, згідно наказу № 10 Чернігівського обласного управління освіти України міське профтехучилище № 20 перейменоване у професійно-технічне училище № 4, а міське профтехучилище №22 у професійно-технічне училище № 3.
  Разом вони підготували близько 30 тисяч кваліфікованих спеціалістів будівельних професій, які відіграли велику роль у відбудові післявоєнного Чернігова та інших міст і сіл області. Із стін цих училищ вийшли знатні будівельники – Герой Соціалістичної праці І.Т. Джола, кавалер ордена Леніна І.Ф. Рябой, Заслужений будівельник УРСР Л.С. Марченко та багато інших.
  У 1986 році ПТУ № 3 і ПТУ № 4 було об’єднано в ПТУ № 18, для якого збудовано типовий навчальний корпус, оснащений всім необхідним устаткуванням і обладнанням для підготовки висококваліфікованих робітників. Перший набір становив 667 осіб за всіма будівельними професіями.
Рішенням Чернігівського обласного управління освіти і науки від 10 липня 2000 року № 56-к до професійно-технічного училища № 18 було приєднане професійно-технічне училище № 10.Рішенням Чернігівського обласного управління освіти і науки від 10 липня 2013 року № 56-к до Чернігівського професійного будівельного ліцею був приєднаний Чернігівський професійний ліцей хімічної промисловості.  
  На сучасному етапі свого існування Чернігівський професійний будівельний ліцей дає учням якісну загальноосвітню підготовку і гарантовану професію кваліфікованого будівельника, здатного конкурувати на ринку праці і працювати в умовах сучасного виробництва.