Чернігівський професійний будівельний ліцей
Під час зимових канікул в Чернігівському професійному будівельному ліцеї відбулась низка методичних заходів

В Чернігівському професійному будівельному ліцеї під час зимових канікул була здійснена ґрунтовна методична робота педагогічного колективу. Зокрема, практичний психолог Т.М. Молочко провела психологічний практикум «нові підходи у психології статі». Мета практикуму полягала у наданні інформації викладачам та майстрам в/н для опрацювання з учнями питань ціннісного ставлення до родини, вихованні якостей, необхідних для сімейного життя, поваги прав особистості.

Голова МК викладачів гуманітарних та суспільних дисциплін Л.В. Мухамедкулова провела засідання комісії у формі методичного фестивалю: репрезентації фрагментів уроків та заходів з використанням інноваційних методів навчання, виставка-захист дидактичного матеріалу, створеного за І півріччя. Надзвичайно змістовною була презентація заслуженим вчителем України Л.М. Афанащенко методичного посібника і зарубіжної літератури «Мотиви та образи у творчості Данте, Шекспіра, Гете».

Методист ліцею А.В. Ханенко разом з педпрацівниками розглянули творчий доробок викладачів та майстрів в/н, які акцентували свою увагу на ефективному використанні в своїй роботі активних форм і методів навчання, сучасних інноваційних технологій на уроках теоретичного та виробничого навчання.

Цікаво пройшли засідання Шкіл фахової майстерності та передового педагогічного досвіду, основне завдання яких полягає в обміні досвідом з метою удосконалення роботи педагогічного колективу з упровадження активних форм і методів навчання, розвитку творчої особистості та практичного застосування інноваційних технологій.

На плановому засіданні Методичної ради ліцею голова ради Є.Г. Шевченко, методист А.В. Ханенко та заступник директора з навчальної роботи Л.В. Гончар надали інформації про роботу з учнями, які мають підвищену мотивацію до навчально-пізнавальної діяльності, про заходи з підвищення кваліфікації майстрів в/н та про роль відкритого уроку в розвитку творчого педагога.

На засіданні педагогічної ради були підведені підсумки навчально-виховної роботи за І семестр 2015/2016 н.р.,розглянуті шляхи ліквідації недоліків та недопрацювань та завдання на ІІ семестр 2015/2016 н.р. Методист ліцею А.В. Ханенко розповіла про роботу педколективу над єдиною методичною проблемою ліцею та надала інформації про роботу педколективу з виконання рішень педрад за І семестр 2015/16 н.р. Заступники директора з НВР та НР Є.Г. Шевченко та Л.В. Гончар розглянули питання про стан ведення журналів обліку теоретичного та виробничого навчання.

Активно й цікаво пройшов в ліцеї і День здоров’я: викладачі та майстри в/н змагалися в грі з волейболу, баскетболу, тенісу та шахів.

Цікаво та змістовно пройшли засідання методичних комісій з професій: «Столяр будівельний, різьбяр по дереву», «Електромайстер з ремонту та обслуговування електроустаткування; слюсар КВП і А», «Муляр; монтажник з монтау сталевих та залізобетонних конструкцій; електрозварювальник ручного зварювання», «Електрогазозварник; електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах» та «Опоряджувальник». Із творчим звітом виступили викладачі та майстри в/н: В.В. Варава, Т.В.Шеверда, Ю.І. Мосалипін, Ю.А. Морилян та І.В. Майданюк. Із презентацією досвіду роботи виступили майстри в/н А.М. Левченко та Б.П. Семенов.

На засіданні методичної комісії викладачів природничо-математичного циклу цікаво пройшла година спілкування «Все в наших руках, доки ми молоді», яку презентувала викладач-методист А.М.Ланько.