Чернігівський професійний будівельний ліцей
У Чернігівському професійному будівельному ліцеї відбувся виховний захід «Україна починається з тебе»

1 вересня 2015 року в актовій залі Чернігівського професійного будівельного ліцею відбувся перший урок «Україна починається з тебе».

У ході виховного заходу був здійснений короткий екскурс в історію України, розказано про досягнення та здобутки українців в мистецтві та науці. Зокрема, організатор заходу С.М. Івашута акцентувала увагу на тому, що шлях до незалежності нашої держави був складним та тернистим. Учням був показаний відеофрагмент «Верховна Рада проголошує незалежність України» як один із найвизначніших сторінок нашої історії. Також під час уроку було розказано учням про державні символи України: Державні Прапор, Герб та Гімн України.

«Ми можемо пишатись тим, що наша Україна ніколи не поневолювала інші народи, не вела загарбницьких воєн, а лише захищала себе»,- така думка стала лейтмотивом виховної години. Не оминули під час виховного уроку і події сьогодення. Згадали про в’язнів сумління, які перебувають за ґратами в Росії: українську льотчицю, Народного депутата України Надію Савченко та відомого українського режисера Олега Сенцова.

«Трагічні події в Україні, починаючи з листопада 2013 року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина нашої держави. Кожному із нас варто усвідомити, за що боролись учасники Революції гідності та Герої-захисники України на Донбасі, і заради чого вони жертвують своїми життями»,- зауважила організатор заходу С.М.Івашута.

Хвилиною мовчання вшанували учні випускників ліцею, які загинули, захищаючи Україну від російських окупантів.

Під час виховного заходу учням нагадали, що українцям справді є чим пишатись – чимало світових відкриттів та наукових досягнень було здійснено завдяки нашим співвітчизникам. Так, перша у світі Конституція була написана гетьманом Пилипом Орликом. Саму в Україні був заснований перший вищий навчальний заклад у Східній Європі – Острозька академія. Перша гасова лампа, відкриття рентгенівських променів, технологія передачі електроенергії через залізний дріт, перший гвинтокрил, розвиток космонавтики – усьому цьому світ завдячує українцям. Чимало наукових досягнень зробили й сучасні українські науковці: найбільший у світі транспортний літак «Мрія», технологія зварювання живих тканин шляхом біполярної коагуляції, рідкий струменевий скальпель та супер конденсатор, що працює на сонячній енергії.