Чернігівський професійний будівельний ліцей
Етнографічний музей «Берегиня»

Cформований в Чернігівському професійному будівельному ліцеї заради знання і пізнання минувшини, потреби орієнтуватись на кращі зразки української традиційної культури, бажання ознайомити громадськість з кращими зразками народної творчості рідного краю. Керівник музею Ланько Оксана Миколаївна всю роботу спрямовує на відродження духовних традицій, народних звичаїв і культури нашого народу. Тільки осмисливши минуле, пізнавши витоки своєї культури та історії можна й чіткіше зрозуміти сьогодення і уявити майбутнє "Той, хто не знає свого минулого, - говорив Максим Рильський, - не вартий майбутнього".

В музеї « Берегиня» проводяться різноманітні тематичні заходи, присвячені державним святам, ювілейним і пам’ятним датам в житті держави і рідного краю, видатним діячам-землякам, охоплюється спектр важливих історико-суспільних подій. Цікавою традицією музею стало проведення театралізованих весільних свят. Впроваджені нові форми роботи: екскурсії вихідного дня, екскурсії в супроводі музики, екскурсії в формі гри. Систематично проводяться літературно-краєзнавчі вечори, майстер-класи, години пам’яті, заходи з популяризації звичаїв та традицій українського

04 листопада рада музею « Берегиня» підготувала захід « Мамині рушники – лебеді сизокрилі», мета якого формування в учнів поняття про рушники як символ України, ознайомлення з різними функціями рушника, виховування любові та поваги до України, її символів.

Керівник музею Ланько Оксана Миколаївна підкреслює, що формування світогляду молоді неможливе без любові до своєї “ малої батьківщини ” - до домівки, в якій народився, де пройшло дитинство. Відновити історію сім’ї, повернутися обличчям до її забутих традицій, звичаїв, залучити до прадідівських ремесел, навчити дбайливо ставитись до природи, ресурсів, пам’яток історії і культури краю, мови, літератури, фольклору, народної творчості - ось основне завдання музею «Берегиня».