Чернігівський професійний будівельний ліцей
У Чернігівському професійному будівельному ліцеї відбувся фестиваль національно-патріотичної творчості

23 квітня 2015 року у будівельному ліцеї відбувся фестиваль національно – патріотичної творчості присвячений Міжнародному Дню солідарності молоді.

Із привітальним словом до учнів ліцею звернулась методист Алла Ханенко: «Міжнародний день солідарності молоді відзначається з 1957 року. Молодь всього світу піднімається та згуртовується для вирішення проблем свого захисту, державної молодіжної політики, освіти та культури. Це свято сприяє зближенню молоді різних країн світу. Гасло «Разом ми – сила» - це програма молоді. Головним тут є – заклик молодих людей до громадської активності та солідарності у вирішенні існуючих проблем»

Розпочали ж фестиваль з патріотичного флешмобу. Частина учнів утворила гігантський живий тризуб, а інша – розгорнула великий державний прапор.

«Головним завданням цього флешмобу є виховання патріотизму, прищеплення учням почуття любові до Батьківщини. Цим заходом ми продемонстрували нашу єдність у спільній боротьбі за соборну, незалежну, економічно розвинену Україну в європейській спільноті демократичних країн для загартування величного українського духу, задля здобуття миру на рідній землі»,- пояснює директор ліцею Михайло Гавриленко.

У рамках заходу офіцери Нацгвардії посадили більш як півтора десятка дерев, утворивши символічний парк пам’яті героїв, які загинули, захищаючи територіальну цілісність України. Продовженням фестивалю став концерт присвячений пам’яті загиблих українців, які брали участь у Другій світовій війні, Війні в Афганістані та Антитерористичній операції на Донбасі. На заході були присутні ветерани цих трьох війн, які власним життям показали як українці захищали свою рідну землю у різні часи.

Перед учнями виступив ветеран Другої світової війни Іван Омелянович Оніщенко, який розповів про свій бойовий шлях та побажав присутнім здоров’я та миру.

На заході були присутні й учасники бойових дій в Афганістані: директор ліцею Михайло Гавриленко та викладач предмету «Захист Вітчизни» Сергій Шевченко.

«Вінстон Черчилль казав: «Фашисти майбутнього називатимуть себе антифашистами». Зараз ми є свідками того, як цей афоризм втілюється в життя. Нещодавно у Росії, яка постійно звинувачує Україну в фашизмі, відбувся з’їзд, учасниками якого стали представники нацистських партій Європи. Росія з одного боку декларує своє антифашистське спрямування, а з іншого – фінансує нацистські рухи у Європі. Тому кожен громадянин має бути готовим стати на захист України»,- зауважив Сергій Шевченко.

Перед присутніми виступили й офіцери-учасники АТО, заступники командира військової частини 3066 Національної гвардії України Микола Слюсарчук та Євгеній Панько. Зокрема, Микола Слюсарчук зазначив: «Через складні «гарячі точки», через страшні події пройшов особовий склад нашої військової частини. Хочеться закликати всіх присутніх поважати та ставитись із вдячністю до всіх українців, які у різні часи захищали Україну. Ця вдячність має проявлятись не в якихось матеріальних засобах, а в доброму слові, рукостисканні, готовності вислухати та підтримати» Крім того, офіцери Микола Слюсарчук та Євгеній Панько нагородили директора ліцею Михайла Гавриленка почесною грамотою «За вагомий внесок у розбудову Національної гвардії України», а також подарували бойовий прапор Нацгвардії Музею бойової слави ліцею.