Чернігівський професійний будівельний ліцей
24 лютого 2015 року відбувся виховний захід «Наша пам’ять і біль Афганістан».

«Війна — це загибель і каліцтво людей. В Україні нині проживає майже 160 тисяч афганців. Усі вони гідно і віддано виконували свій обов’язок.

26 років минуло, як 15 лютого 1989р., останній БТР розвідувального батальйону 201 дивізії з командувачем 40-ї армії перетнув афгансько-радянський кордон поблизу містечка Термез. Ця подія стала знаковою для всіх, хто воював в Афганістані.

Кожен рік ми, афганці, бажали молодому поколінню ніколи не дізнатись, що таке війна. Але ворожий чобіт окупанта прийшов на нашу землю. Надзвичайно велика кількість людей пішли добровольцями на фронт – боронити Україну, захищати нас. Серед них є й учасники війни в Афганістані.

Ці люди справжні герої та патріоти, вони є надією нашої держави. Тому обов’язок кожного допомагати бійцям, що воюють там, на українському Донбасі, боронячи нашу державу від російських окупантів.

Війна завжди зачіпає кожного з нас. Я впевнений, що у багатьох з присутніх у цій залі, є родичі, друзі, знайомі, які служать на Донбасі. Не оминула війна і наш з вами навчальний заклад. На жаль, серед загиблих у війні в Афганістані є 5 випускників нашого ліцею, і ще 5 загинуло в наш час на сході України. Надзвичайно важливо, щоб всі ми пам’ятали про кожного солдата, який загинув, виконуючи свій обов’язок», - зазначив директор ліцею, учасник бойових дій в Афганістані Михайло Гавриленко.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих в Афганістані та війни на сході України.