Субота, 2018/Бер/17, 18:21
Вітаю Вас Гість | RSS

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ЛІЦЕЙ

Блог

Головна » 2012 » Червень » 10 » Поради батькам, які хочуть допомогти виконати домашнє завдання своїм дітям
19:24
Поради батькам, які хочуть допомогти виконати домашнє завдання своїм дітям

Батьки завжди намагаються допомогти своїм дітям у приготуванні уроків. Ця допомога варіюється від окремих коротких пояснень до повного виконання завдання замість дитини. У будь-якому випадку виникає маса проблем. У спробах впоратися з ними батьки використовують різні методи:

підкуп, погрози, покарання, міркування. Мотиви дорослих цілком з'ясовні. Хіба можна знайти щось погане в природній батьківського заклопотаності? Однак дуже часто батьки тільки посилюють шкільні стреси своїх дітей.

Якщо взяти до уваги вимоги, що пред'являються в школі до виконання завдань, занепокоєння багатьох хлопців щодо схвалення своїх дій з боку вчителів і страх потерпіти невдачу перед класом, то стає ясно, що школярі сподіваються спокійно відпочити вдома. Однак цього не відбувається - батьки «стоять у них над душею» під час виконання домашніх завдань, не дозволяючи розслабитися. Це те саме що ситуації, коли працююча людина, отримавши частку стресу на робочому місці, повертається додому в таку ж напружену обстановку. Подумайте, скільки часу ви зможете витримати подібну ситуацію?

Не досягнувши успіхів, багато батьків відправляються в школу в надії отримати поради від учителів з приводу того, як допомогти своїм дітям у приготуванні уроків. Нижче наведено список прийомів, покликаних допомогти школярам в процесі виконання домашніх завдань, запобігти фрустрацію, гнів і розчарування дорослих і дітей.

1. Виконання розпорядку дня

Багатьом дітям допомагає дотримання чіткого розпорядку дня. для хлопців дуже велика тягар відповідальності, якщо їм доводиться самостійно вирішувати, коли братися за виконання домашньої роботи. дітям треба заздалегідь вирішити, чи робити їм уроки відразу після приходу зі школи або, наприклад, після вечері. Однак, після того як приблизний час виконання домашніх завдань визначено, потрібно дотримуватися розкладу настільки чітко, наскільки це можливо.

Чітке виконання розпорядку дня допоможе впоратися з такою проблемою, як «виловлювання» дітей і «саджання» їх за роботу. Через деякий час домашня робота стане просто природною частиною їх щоденного розкладу. Зауважимо, що час, відведений на її виконання, не має нічим перериватися. Телефонні дзвінки, телевізійні передачі та все інше може почекати, поки робота не буде завершена.

Увечері батькам слід обов'язково перевірити виконану домашню роботу. Багато дітей дуже хвилюються, боячись принести в школу завдання, виконані з помилками. Тому дуже важливо, щоб батьки регулярно перевіряли роботу. Така поведінка дорослих породжує у дитини відчуття завершеності роботи, є ознакою доброзичливого уваги батьків, а також формує почуття безпеки і впевненості, що завдання виконано без помилок. Цю впевненість школяр принесе з собою в клас, а значить, буде почувати себе спокійніше, коли стане виконувати класну роботу. Однак якщо дитина не зрозумів якийсь певний матеріал, то батькам потрібно повідомити про це вчителеві.

2. Розподіл завдань за ступенем складності для деяких дітей є проблемою зробити вибір, з якого завдання починати виконання домашньої роботи. Вони можуть дуже довго мучитися над її вирішенням. Доцільно запропонувати їм починати виконання завдань з найлегших. Таким чином, у хлопців виявляється виконаними більшу кількість завдань і вправ, що породжує почуття задоволеності.

З. Батькам не слід сидіти поруч з дитиною весь час, поки він робить уроки

Багато батьків скажуть, що їхні діти не вміють самостійно працювати і їм доводиться сидіти поруч з ними. Насправді це не так. Бачачи, що батьки готові постійно перебувати поруч, діти свідомо вирішують нічого не робити самостійно. Дехто просто перестає працювати, як тільки батько відходить.

Часто такі несамостійні школярі не справляються з класною роботою, приносячи недороблені завдання додому.

Якщо батьки вже опинилися в такій ситуації, не слід негайно міняти усталений порядок речей. Треба рухатися поступово. Кілька днів поспіль дорослим доцільно сідати якнайдалі від дитини, що виконує домашнє завдання. Поступово батькам слід збільшувати відстань між собою і школярем, поки він не стане працювати повністю са ьно.

4. Спочатку перевірити те, що виконано правильно. Як правило, батьки в першу чергу звертають увагу на помилки своїх дітей. Дорослим варто взяти за правило відзначати, як добре школяр виконав ті завдання, які зроблені без помилок. А щодо завдань, в яких допущена помилка, сказати дитині: Хя думаю, що якщо ти ще раз перевіриш цей приклад, то в тебе може вийти дещо інший відповідь ». Це спонукає учня повернутися до завдання без відрази й почуття безсилля.

Якщо батько почне перевірку домашнього завдання з розбору помилок, та ще й розсердиться, то дитина, замість виправлення недоліків, буде переживати, що викликав незадоволення дорослого.

Іноді доцільно перевіряти домашнє завдання по частинах, відразу після того як школяр вирішив задачу, виконав вправу. для багатьох дітей важливо негайно отримати підтвердження, що все зроблено без помилок або якнайшвидше виправити похибки в роботі. Таким чином, дитина досить швидко може отримати зворотній зв'язок щодо ходу виконання уроків. У нього виникає бажання добре виконати наступне завдання. Якщо ж дитина почала щось робити неправильно, то він має можливість відразу виявити і пояснити помилку. Це означає, що школяру не доведеться потім переробляти все завдання цілком.

5. Не слід дозволяти школяру сидіти за уроками весь вечір безперервно

Іноді батьки дозволяють дитині сидіти над домашнім завданням кілька годин поспіль. Це цілком нормально, якщо школяр весь цей час дійсно працює і завдання справді вимагає стільки часу на виконання. Однак якщо дорослий бачить, що за годину або дві дитина майже не просунувся в його виконанні, то треба припинити марне заняття. В такому випадку доцільно написати вчителю записку, яка пояснює те, що сталося, або зустрітися з педагогом. Які причини нездатності школяра впоратися із завданням вдома?

• Він міг просто не зрозуміти новий матеріал, і тому був не в змозі виконати домашнє завдання.

• Можливо, у дитини вже сформувалося почуття безпорадності. В цьому випадку, якщо він буде довго сидіти над завданням, велика ймовірність, що воно буде виконано батьками.

• У дитини можуть бути серйозні проблеми з навчанням в цілому, наприклад, через несформованість необхідних навчальних умінь і навичок.

• Учень не в змозі впоратися з великим обсягом завдання.

6. Допомога при заучуванні інформації з підручника

Часто школярі не знають, на що їм треба звертати увагу в процесі читання навчального тексту. У більшості підручників в кінці кожного параграфа є питання. Батькам варто обговорити їх з дитиною до того, як він почне читати підручник. Використовуючи таку тактику, школяр знатиме, на яку важливу інформацію треба звертати увагу.

Деякі діти прагнуть запам'ятати абсолютно все, що написано в підручнику. Тоді доцільно дати такій дитині олівець і попросити його відзначити слово або пропозицію, яка, на його думку, є відповіддю на одне з питань.

Розгляньте можливість запису розділи з підручника на магнітофон. Дослідження показують, що чим більше різних органів почуттів використовується для отримання інформації, тим більше ймовірність засвоєння інформації.

7. Батькам варто звертати увагу на невербальні сигнали, які вони посилають своїх дітей в ході виконання домашнього завдання

Батьки часто говорять, що ніколи не впадають в гнів і не кричать на своїх дітей, коли допомагають їм робити уроки. Однак спілкування відбувається не лише на вербальному рівні. Відомо, що невербальні способи передачі інформації є не менш значущою частиною спілкування. Тому дуже багато сигналів, особливо негативні, можуть бути передані досить просто, навіть якщо батьки самі про це не підозрюють.

Гримаси, напруженість пози, подихи, підняті брови й інші прояви <мови тіла »- все це є невербальними відповідями на промахи дітей. Якщо вони досить чуйні, то швидко приймуть ці сигнали. Це тільки додасть напруженість у ваші взаємини, пов'язані з домашньою роботою.

Категорія: Батькам | Переглядів: 2218 | Додав: chpbl | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 1
1  
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. In nisi nisi, condimentum at tempor ac, feugiat in ante. Donec pretium interdum accumsan. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Nullam eget hendrerit arcu. Ut at lacus at libero varius imperdiet. Maecenas condimentum feugiat lacus, quis lacinia ipsum vestibulum eget. Duis pharetra rhoncus tellus quis ultrices. Fusce vitae lorem lectus. Morbi auctor, elit cursus pharetra lobortis, neque elit scelerisque nulla, et tincidunt dui sem ac magna. Vestibulum ultrices, orci sit amet venenatis hendrerit, orci nulla ornare dolor, sit amet tristique ipsum eros quis enim. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculus mus. Vestibulum rhoncus adipiscing dolor, eu aliquet nisl fermentum at. Aliquam a ultrices sem. Donec adipiscing vulputate dui et venenatis. Proin placerat turpis ac eros volutpat ac aliquet lorem posuere. Aenean dictum elit ut justo pretium volutpat. Morbi vestibulum libero quis turpis varius imperdiet dictum non tortor.

Etiam adipiscing, leo at gravida mattis, odio felis sodales lacus, nec viverra neque ipsum at neque. Integer nunc odio, egestas eu congue et, iaculis id risus. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Morbi sollicitudin porttitor mattis. Cras lacus velit, consequat nec sagittis nec, pulvinar et justo. Fusce condimentum felis sed ligula tincidunt fermentum. Vestibulum cursus, libero nec adipiscing convallis, diam augue tristique libero, a imperdiet felis tortor eget nunc. Praesent rhoncus lacus ornare neque tempor eu suscipit turpis ultricies. Sed bibendum lacus quis est elementum pulvinar adipiscing turpis ullamcorper. Maecenas eu eros eget tellus dapibus facilisis ut eget nibh. Nam orci erat, sollicitudin eget ullamcorper non, pharetra in mi. Mauris at dolor id augue interdum vulputate eget id nisi. Suspendisse potenti. Ut aliquam, lectus nec feugiat tristique, ante purus eleifend sem, ut placerat mauris diam at justo.

Curabitur varius egestas malesuada. Etiam nec sem velit. Vestibulum a dictum erat. Fusce posuere ultrices mauris, vitae egestas urna lacinia nec. Vestibulum ac ipsum diam. Integer bibendum ultricies nunc, a rutrum felis pretium sit amet. Integer et eleifend velit. Mauris bibendum porta sem, a adipiscing nibh iaculis eu. Donec nunc ante, tincidunt tristique ornare in, dictum eu nisi. Duis cursus turpis porttitor velit pellentesque non faucibus nisl laoreet. Maecenas mattis mi vitae turpis aliquam a vulputate mauris eleifend. Fusce pretium leo nec urna auctor pretium. Vestibulum ullamcorper hendrerit turpis eget pulvinar. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Donec enim lacus, consequat sit amet vulputate vitae, venenatis nec est. Morbi ultrices, sapien molestie laoreet aliquet, augue turpis cursus sapien, quis ullamcorper risus nibh in nisl.

Donec id accumsan nibh. Duis condimentum, quam ac tristique tempus, dolor diam dictum neque, ac elementum erat odio id ante. In interdum est erat. Maecenas faucibus mi at leo scelerisque euismod. Sed et est nec ligula varius venenatis. Vestibulum rhoncus molestie elit, nec faucibus ligula cursus sed. In hac habitasse platea dictumst. Suspendisse vel massa non quam eleifend molestie. Duis molestie nulla a nunc pulvinar pretium. Pellentesque diam sem, convallis eget cursus vel, tincidunt eu neque. Suspendisse consectetur pulvinar eros et rhoncus. Pellentesque ac rutrum ligula. Vestibulum elementum accumsan velit, eget elementum ante accumsan eget. Fusce lectus risus, dictum quis egestas quis, interdum hendrerit nunc. Aliquam ultricies posuere ornare.

Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. Fusce volutpat cursus lacus, sit amet bibendum dolor congue nec. Vestibulum at urna nec magna dignissim congue in id eros. Maecenas pharetra nunc sit amet turpis fermentum id aliquet erat commodo. Suspendisse dignissim sem et velit interdum et dapibus turpis posuere. Duis a odio dui. Integer id nibh felis, a volutpat justo. Duis id mollis neque. Curabitur lacinia nunc in turpis gravida dictum consectetur libero placerat. Fusce faucibus vehicula lorem a consequat. Nulla adipiscing accumsan erat, et porttitor magna iaculis id. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Викладачу [1]
Матеріали для викладачів
Батькам [1]
Календар
«  Червень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Пошук
Архів записів
  
Copyright MyCorp © 2018 Зробити безкоштовний сайт з uCoz